Nacht van de Vleermuis bij Lieteberg

Kom kennismaken met de vleermuizen, de enige zoogdieren die écht kunnen vliegen. Maar niet veranderen in een vampier.

€ 5 per persoon, ticket aankopen via webshop Lieteberg

Alle prijzen

€ 5 per persoon, ticket aankopen via webshop Lieteberg


Alle details

  • 22 August
  • 19u15
  • Er is nog plaats!
  • Bezoekerscentrum Lieteberg
    Stalkerweg 46, 3690 Zutendaal België

Krijg je bij het woord "vleermuis" al koude rillingen? Dat is eigenlijk helemaal niet nodig, want ze vliegen niet in je haar, zijn niet agressief en ze veranderen zeker niet in een vampier.  Kom alles over deze nachtdieren ontdekken bij Lieteberg op vrijdag 22 augustus.

Hoewel er wereldwijd meer dan 1400 soorten vleermuizen bestaan, komen er in Vlaanderen maar een twintigtal soorten voor, waarvan de meeste bedreigd zijn. In de winter houden vleermuizen een winterslaap. In de zomer zijn ze actief, op zoek naar hun favoriete snack: muggen, motten en spinnen.  Hét moment dus om ze te kunnen spotten. 

Daarom gaat onze natuurgids en vleermuiskenner Jan Thys, op vrijdag 22 augustus, bij zonsondergang, graag samen met jou op zoek naar deze vliegende nachtdieren op het domein van Lieteberg. Gewapend met een batdetector ontdekken we samen welke vleermuizen actief zijn. Om te vliegen in het donker zenden vleermuizen immers ultrasone geluiden uit en ‘luisteren’ ze naar de echo’s die terugkaatsen van hun omgeving. De batdetector zet deze ultrasone geluiden van vleermuizen om naar voor ons hoorbare geluiden.

Programma vrijdag 22/08/2025:

  • Ontvangst vanaf 19u15 bij Bezoekerscentrum Lieteberg.
  • 19u30: start presentatie. Maak kennis met de vleermuizen in Vlaanderen. En ontdek welke verhalen en sagen over deze dieren waar zijn en welke niet.
  • Bij zonsondergang, rond 20u30, trekken we naar buiten met de batdetector op zoek naar vleermuizen.
  • Einde voorzien om 22 uur.

Praktisch 

  • Iedereen welkom. Deelname: € 5 per persoon. Voor kinderen vanaf 3 jaar dien je ook een ticket aan te kopen.
  • Tickets op voorhand online aankopen via de webshop van Lieteberg:
    • Stap 1: Selecteer de datum 22/08/2025. Klik op tijdslot "Nacht van de Vleermuis". 
    • Stap 2: Selecteer het gewenst aantal tickets (1 ticket per persoon). Klik onderaan op de knop "Volgende" om verder te gaan. 
    • Stap 3: Geef je naam, e-mailadres en telefoonnummer in. We gebruiken jouw telefoonnummer enkel om je snel te kunnen verwittigen in geval van overmacht. Let er op dat je e-mailadres correct ingegeven wordt, anders kunnen we je de tickets niet bezorgen. Vink het selectievakje "Ik ga akkoord met de Algemene Voorwaarden" aan en klik onderaan op de knop "Bestelling bevestigen". 
    • Stap 4: Betaal online. Je vindt je tickets meteen in je mailbox. Afdrukken is niet nodig. Toon de tickets op je smartphone bij aankomst.
  • De tickets zijn niet terugbetaalbaar. Kan je toch niet aanwezig zijn? Je kan je ticket altijd doorgeven aan familie of vrienden. 
  • Het aantal plaatsen is beperkt.